Zęby są definicją urody i zdrowia

Śnieżnobiałe, zdrowe zęby były oznaką zdrowia i urody od dawna. Kiedyś potrafili się nimi pochwalić tylko niektórzy. Poniekąd słynąca z oszałamiającej urody cesarzowa Sisi wstydziła się swojego, podobno niezbyt urokliwego, uzębienia. Na szczęście dzisiejsza stomatologia daje szansę na wspaniałe uzębienie niewątpliwie każdemu z nas…
Jak dbać o swoje uzębienie każdego dnia?
Dużo ludzi nie wie, jak znaczący jest zdrowy i odpowiedni sposób odżywiania się. Należy zatroszczyć się o to, aby spożyć stosowną ilość wapnia. Niestety aktualne badania głoszą, że Polacy spożywają codziennie zdecydowanie za mało wapnia wraz z jedzeniem, w związku z tym konieczne jest przyjmowanie właściwych suplementów diety.
Bardzo często mamy również niewłaściwe nawyki pielęgnacyjne…  Nawet malutkie dzieci wiedzą, iż zęby trzeba szczotkować regularnie. Wszystkie zaniedbania w tej sferze prowadzą do bardzo dużych kłopotów z zębami i jamą ustną.
Zawodowcy zalecają szczotkowanie zębów trzy razy na dzień. Po kluczowych posiłkach, czyli po śniadaniu, obiedzie i kolacji. Jednakże nie powinno się myć zębów od razu po posiłku.
Czyszcząc zęby zaraz po spożyciu możemy sobie ogromnie zaszkodzić, zetrzeć szkliwo, które w efekcie działania kwasów wydzielających się w trakcie spożywania posiłku staje się bardziej miękkie. Najkorzystniej zaczekać od trzydziestu minut do godziny. Przez to kwasy w jamie ustnej zostaną zneutralizowane, a zęby mają czas na ponowną mineralizację.
Ogromnie istotny jest też wybór prawidłowiej szczoteczki do zębów.  Nie może ona być za twarda. Uśmiech myjmy delikatnymi, kolistymi ruchami. Przez to starannie umyjemy uzębienie, a w dodatku nie uszkodzimy dziąseł. Po każdym posiłku stosujmy dentystyczną nić. Dzięki temu pozbędziemy się resztek jedzenia, które zostają w sferach między zębami.
Kontrola i leczenie
Niezwykle znaczące są też cykliczne kontrole u dentysty. Zjawiajmy się tam co najmniej raz na sześć miesięcy. Dzięki temu w razie potrzeby, dentysta prędko zdoła wykonać odpowiednie leczenie zębów. Zaś my uciekniemy od niechcianych kłopotów, na przykład kanałowego leczenia, które nie jest zbyt sympatyczne dla pacjenta oraz niestety niedrogie…
Biały uśmiech na wyciągnięcie naszej ręki
Współczesna estetyczna stomatologia daje nam wysokie możliwości. Bezproblemowo jesteśmy wstanie rozjaśnić nasze zęby, lecz należy pamiętać, by uczynić to w sposób bezpieczny, najodpowiedniej pod okiem eksperta, a nie domowymi metodami. Te ostatnie są w stanie nam bardziej zaszkodzić niż pomóc, na przykład są w stanie osłabić szkliwo.
Nazbyt częste bielenie może powodować nadwrażliwość zębów. Wobec tego przed każdym zabiegiem warto skonsultować się z godnym zaufania oraz sprawdzonym dentystą. On najwłaściwiej doradzi nam, których zabiegów powinniśmy się podjąć.

Reasumując ślicznymi zębami może cieszyć się każdy z nas. Wystarczy profilaktyka i dokładna pielęgnacja.

Więcej: implanty Gliwice

Post Author: admin