Zabieg który polega na amputacji piersi

W obecnych czasach sporo pań które chorują na raka piersi decyduje się prędzej czy później na mastektomię. Mastektomia to specjalny zabieg który polega na amputacji piersi, po którym istnieje możliwość wszczepić implanty piersiowe, odbyć operację polegającą na rekonstrukcji piersi lub nie. Istnieją różnorakie wyjścia spełniające potrzeby by poczuć się kobieco a także bezpiecznie dla pań po mastektomii, wyjścia które nie wymagają żadnego innego zabiegu.

 

Operacja tego typu jest bardzo trudna psychicznie, ponieważ zakłada usunięcie pewnej części ciała, którą utożsamia się z kobiecością a także poczuciem się kobieco.
Pierwszym rozwiązaniem dla pań po przeprowadzonej amputacji piersi, które nie decydują się na kolejny zabieg, są tak zwane specjalistyczne protezy piersi. Wykonuje się je z różnych surowców – takich jak np. silikon czy pianka, które mają imitować naszą naturalną tkanką. Protezy tego typu przystosowuje się indywidualnie do budowy figury kobiety, tak, by dokładnie pasowały swym rozmiarem a także wagą do piersi, zdrowej. Do noszenia protezy piersi wynaleziono specjalistyczne staniki, mamy możliwość ją również przymocować bezpośrednio do skóry kobiety.
Bielizna dla kobiet po amputacji piersi to kolejna opcja dla dziewczyn po przebytej mastektomii. Bielizna taka może być świetnym uzupełnieniem do protezy piersi lub zastępować ją w sytuacji, kiedy podczas specjalnej operacji wycinano jedynie jakiś fragment piersi. To specjalny rodzaj bielizny – między innymi malutkie kieszonki na protezy opracowane z naturalnych i przede wszystkim komfortowych tworzyw, usztywniane albo miękkie miseczki, warianty z fiszbinami lub bez.

 

Przedsiębiorstwa produkujące tego typu bieliznę częstokroć posiadają szeroki asortyment bielizny na różnorodne okazje: codzienną, wieczorową, a także stroje kąpielowe czy na wyjątkowe okazje, typu ślub.
Tak samo protezy piersiowe jak również tego rodzaju bielizna pomagają uporać się sobie z tą trudną traumą operacji, jak również utrzymać odpowiednią postawę ciała. W wypadku większych piersi u pań, amputacja jednej z nich znacząco ma wpływ na rozmieszczenie ciężaru ciała równomiernie po obu stronach kręgosłupa. Przeciążenie jego lewej lub prawej prowadzi do kolejnych, niewłaściwych obciążeń układu kostno – mięśniowego, kontuzji oraz przewlekłego bólu.
Podczas nabycia protezy piersi lub bielizny oraz wyborze firmy, która będzie dla nas świadczyć usługi, warto starannie przejrzeć propozycje określonych salonów. Istotne jest, by w trakcie samego procesu zakupu dany salon proponował wygodną oraz osobistą konsultację z fachowo przeszkoloną kadrą. Przede wszystkim ceni się niewielkie przymierzanie protez czy biustonoszy, całkowitą dyskrecję oraz dodatkowo podejście w sposób indywidualny do klientki. Najważniejsze dla takiego salonu powinno być samopoczucie pani, która jest po przebytej mastektomii.

 

Ceny takiej bielizny a także protez są rozmaite – powinno się posprawdzać opinie danych salonów, firmy – czy są to produkty kreowane poprzez zagraniczne czy polskie marki, a także z jakiego są tworzywa. Można bazować na przedsiębiorstwach, które produkują produkty z naturalnie otrzymywanych materiałów, a na ich stronie www można znaleźć wszelkie dane na temat.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *