Testy penetracyjne pomogą znaleźć luki w oprogramowaniu.

Jeżeli twoja działalność wyposażona jest w serwer VPS, to w trosce o jej ochronę powinieneś wykonać tzw. testy penetracyjne. Testy penetracyjne pomogą znaleźć luki w oprogramowaniu, zapewnić bezpieczeństwo posiadanych przez ciebie systemów oraz wyeliminować ewentualne zagrożenia. Uwagę na nie powinni zwrócić przede wszystkim ci ludzie do których obowiązków należy administracja serweram. W przypadku ataku bowiem, może dojść do wycieku danych, który zazwyczaj jest związany z bardzo wysokimi pieniędzmi.

 

Nie licząc pieniędzy, które możemy w takiej sytuacji stracić, bardzo ważną sprawą jest również zaufanie naszych klientów, którzy liczą na wysoki poziom bezpieczeństwa powierzonych danych, a które to dane będziemy mogli utracić w wyniku niespodziewanego ataku. Należy uczyć się na błędach innych, wiele przypadków z zeszłego roku mówi nam o firmach, które nie licząc wycieków danych, całkowicie straciły do nich dostęp. Sprawnie przeprowadzone testy penetracyjne, do jakich zaangażowani są profesjonaliści to bardzo dobra inwestycja, o jakiej warto poważniej pomyśleć w pewnym momencie rozwoju naszej firmy.

 

Jeśli wątpisz w formę testowania bezpieczeństwa, asap sofware wyjdzie ci na przeciw oferując darmowe konsultacje z ekspertem, które objaśnią zasadę działania oraz wykonywania testów, dopasowanych indywidualnie do twoich potrzeb. Jednak niezależnie od złożoności prowadzonej przez ciebie firmy, jeśli działa ona przy użyciu sieci internetowej powinieneś zainteresować się przeprowadzeniem kluczowych testów jakimi są testy DDoS, które to częstokroć nie należą do drogich.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *