Sprawdzenie nieznanego nam numeru to doskonałe podejście

Czasy gdy w książce telefonicznej miałeś możliwość wyszukać wszelkie numery telefonów już dawno odeszły w zapomnienie. Jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy sekretarka telefoniczna należała do najbardziej wyrafinowanych osiągnięć techniki telefonicznej, znacząca większość osób, jeśli w danej chwili danym momencie nie była przy aparacie oraz nie odebrała połączenia, przeważnie po prostu nie miała pojęcia, iż takie połączenie było wykonywane. Ówczesna technologia najzwyczajniej w świecie nie pozwalała na weryfikacje kto do nas próbował się dodzwonić, a wręcz nie pozostawiała bardzo często informacji o próbie połączenia. Poniekąd nasza nieświadomość miała pewne zalety, a osoby nie byli, w takim stopniu przywiązani do swojego telefonu.

Obecnie telefon to ważny atrybut przeważającej ilości z nas, bez jakiego nie potrafimy sobie wyobrazić wręcz wyjścia z naszego domu. Nasz przenośny telewizor, współczesny walkman oraz wszystkie części encyklopedii PWN. W przeważającej większości kwestii, ten niczym nieograniczony dostęp do wiedzy a także najnowszych informacji, daje same korzyści, jednak uzależnienie od telefonu, uważane jest w XXI wieku również za bardzo groźną. Nieprzerwane zerkanie na mały ekran telefonu negatywnie wpływa na nasz wzrok, natomiast stale zgarbiona nasza sylwetka, z ramionami pochylonym do przodu,negatywnie oddziałuje nie tylko na nasz kręgosłup, lecz i na cały aparat ruchu. Również sprawy, z jakimi dzwonimy przez komórkę, stają się bardziej nieistotne oraz nie potrzeba nam już specjalnej okazji czy długiej rozłąki, aby skontaktować się z kimś telefonicznie. Z uwagi na kilkakrotnie niższe ceny połączeń telefonicznych, niż kilka lat wstecz, bardzo chętnie utrzymujemy kontakty z tymi, na których nam zależy. Długość czasu spędzanego na linii telefonicznej znacząco się wydłużyła a liczba połączeń, które przychodzą na swój prywatny numer, także znacząco się zwiększyła. Technika pozwala nam już jednak w bardzo wielu przypadkach wyszukać, kto chciał się z nami skontaktować. Strony internetowe tj. ktoto.info, nieznany-numer.pl, ktodzwonił.com.pl czy infonumer.pl, umożliwiają nam wpisać interesujący nas numer, by poznać doświadczenia innych użytkowników strony z danym numerem, i ocenić czy jest on bezpieczny lub nie.

Również zagraniczne numery bardzo łatwo sprawdzimy, np korzystając z portalu Google, gdzie po wpisaniu “who called me” albo “kto dzwonił numer brytyjski” lub numer zagraniczny, uzyskamy odpowiedzi z zagranicznych serwisów zajmujących się weryfikowaniem numerów smartfonów. Powyższe stronki są bardzo dużym ułatwieniem i w bardzo wielu przypadkach pozwalają na zmniejszenie ryzyka, jakie odebranie niewiadomego numeru telefonu, może spowodować. Przeważnie tyczy się to osób starszych, które narażone są na połączenia w celu wyłudzenia danych lub wykorzystania ich w celach finansowych.

Weryfikacja niewiadomego nam numeru to także świetne rozwiązanie, by sprawdzić czy aby ktoś nie próbuje nas naciągnąć w chwili gdy już oddzwonimy. Całkiem duża ilość naciągaczy działa w taki sposób, że w momencie gdy oddzwonimy na nieznany numer, wszystkie środki z naszego własnego konta telefonicznego są zabierane. Co jednak najgorsze może to w najgorszym przypadku prowadzić do wyzerowania naszego konta w banku. Starajmy się weryfikować nieznane numery, jakie do nas wydzwaniają, a sprawi to, że nasze pieniądzefinanse na pewno całkowicie bezpieczne!

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *