Serwery wirtualne przeważnie uruchamiają się z obrazu dysku.

Prywatny serwer wirtualny to sposób na dzielenie na części serwera fizycznego na kilka serwerów, tak by każdy z tych serwerów miał dostęp do swojej, maszyny dedykowanej. Każdy Hosting VPS ma możliwość wykorzystywać własny, pełnoprawny system operacyjny, a każdy hosting można włączyć ponownie całkowicie niezależnie.

 

W rzeczywistości dzielenie pojedynczego serwera w taki sposób, aby wyglądał jak kilka serwerów, był od dosyć dawna często wykonywaną praktyką w komputerach typu mainframe, lecz po niedawnym ożywieniu związanym z rozwojem oprogramowania i technologii wirtualizacji wykorzystywanej w innych architekturach. Administracja serwerem koncentruje się na przydzielaniu wszelakich różnych zasobów. Hosting fizyczny uruchamia się normalnie. Następnie uruchamia taki program, jaki uruchamia prawie każdy serwer wirtualny w wirtualnym środowisku (bardzo podobnie do emulatora). Serwery wirtualne nie posiadają bezpośredniego dostępu do sprzętu dlatego przeważnie są uruchamiane z obrazu dysku.

 

Są dwa rodzaje wirtualizacji: oprogramowanie oraz sprzęt. W typowym środowisku oprogramowania maszyny wirtualne współużytkują jedno jądro i naprawdę wymagają współdzielonych zasobów rdzenia. Taka wirtualizacja posiada zazwyczaj dużo zalet w przypadku hostingu internetowego. Głównymi przykładami są Virtuozzo, Xen, HyperVM, Vserver i OpenVZ, który stanowi główne jądro zarówno HyperVM, jak również Virtuozzo. Testy penetracyjne są to symulacje ataku informatycznego dokonanego przez hakera.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *