Proteza nogi

Mając tak na prawdę wszystko nie umiemy docenić niczego. Tak na prawdę dopiero nieobecność pokazuje każdemu jak wyjątkowo pragnie danej części swojego ciała. O utracie jakiegoś członka czy któregoś ze zmysłów opowiada mnóstwo znakomitych filmów, poruszających i mających wpływ na naszą wyobraźnię. W rzeczywistości jednak mimo zajmujących historii ich bohaterów nie miałbym ochoty się z nimi zamienić na życia. Gdyż jest cholernie trudno, a człowiek nie bardzo lubi kiedy jest mu nie łatwo. Wspomnijmy film ”Zapach Kobiety”, który podejmuje temat niewidomego mężczyzny i jego metodę widzenia świata, pomyślmy o przyjacielu z wojny Forresta Gumpa, który to stracił w wyniku wybuchu dwie nogi, pomyślmy o bardzo wielu pozostałych bohaterach, którzy musieli borykać się z problemem straty. I jak nasze przemyślenia? No niewątpliwie nie jest łatwo, miło i kolorowo. Ci ludzie to najprawdziwsi bohaterowie, a ich zmaganie z trudnościami powinno być nagradzane Nagrodą Nobla, a jeśli nie to wielkim podziwem wśród znajomych.

Mamy jednakże dwudziesty 1szy wiek a więc będziemy mogli chociaż odrobinę postarać się tym bohaterom ułatwiać działanie. Przecież protezy kończyn są bardziej doskonałe, ruchome, natomiast ich ruch przypomina już bardziej ruch zdrowej ręki, a sposób użytkowania nie przeszkadza choremu w codziennym egzystowaniu. Na przykład proteza kończyny górnej całkowicie oddaje sposób funkcjonowania normalnej ręki zdrowej. Jest możliwość posługiwać się nią zupełnie szybko a także starczy odrobina wprawy a wówczas łatwe czynności codzienne nie będą już męczarnią. Przy tym zmniejszają poczucie zaniżonej wartości, która to jest poważnym dylematem psychologicznym po utracie jakiejś części naszego ciała. Proteza nogi, wyśmienity wynalazek, osoby trudniące się protezami powinny również mieć przyznawane wielkie nagrody, bo na prawdę ich zlecenia mają istotne znaczenie dla innego człowieka. Przecież dzięki takiej protezie będziemy mogli standardowo, bez żadnych problemów poruszać się. Czy to nie jest cudowne. Niechaj wykonują tą pracę dalej gdyż wykonują to dobrze. Protezy bioniczne powinny być opracowane z trwałych materiałów a także dobrane do osobistych potrzeb. Poprzez to te najbardziej kosztowne mają mozliwość kosztować tak dużo pieniędzy. Nie jest to zakup dla każdego, poprzez to apel do osób pomagajmy, pomagajmy na ile jesteśmy w stanie, bo jeśli będziecie w takiej sytuacji to może ktoś pomoże nam.
My jako ludzie w bardzo wielu przypadkach okazujemy się być zbyt mało empatyczni, nie potrafimy wczuć się w sytuację drugiego człowieka, boli mnie to a także siedzi na sercu dlatego też pisze o tym. Mam wielką nadzieję, że zdołałem dotrzeć do czyjejś wyobraźni i choć ciut powiększyłem wasze horyzonty myślowe. A może nawet ktoś rozglądnie się dookoła i wtedy zauważy znajomego na wózku czy ciocię bez ręki, której nie odwiedzał już od wielu lat. Jeśli posiadamy takowe osoby we własnym otoczeniu pokazujmy wsparcie, bowiem jedynie one w pełni wiedzą jak to jest trudno radzić sobie z funkcjonowaniem w chwilach niecodziennych. My będziemy mogli się jedynie domyślać, ale miejmy nadzieję, że przenigdy nie będzie nam dane doświadczenie tego stanu.

 

Post Author: admin