Preparat do suchej skóry musi zabezpieczać ją przed wpływem słońca.

Cera sucha to taki typ skóry, jakiej wyraźnie brakuje nawilżenia. Powierzchni takiej skóry brakuje gładkości. Bliżej jej do nieregularnej a także chropowatej skorupki, która jest dość nieprzyjemna w dotyku. Wyraźnie przesuszone partie skóry mogą się również łuszczyć. Najczęściej mamy z tym do czynienia w okolicach skrzydełek nosa oraz na brodzie. Taką cerę niezwykle łatwo możemy podrażnić, zatem w jej przypadku jest wskazane wykorzystanie bardzo delikatnych oraz przebadanych pod kątem dermatologicznym preparatów pielęgnacyjnych.

 

Kosmetyki polecane właśnie do pielęgnowania cery suchej, delikatnej oraz wrażliwej, na 100% będą tutaj doskonałym rozwiązaniem. Powinniśmy szukać ich jednakże w odpowiednich punktach. Niektóre drogerie mają oczywiście specjalne działy z naturalnymi preparatami, natomiast znacznie większą ich ilość jest możliwość kupić w internecie, punktach zielarskich a także sklepach z produktami naturalnymi. Poszukując produktów do pielęgnowania cery suchej, z pewnością powinno się czytać ich skład oraz zwracać na to baczną uwagę. Muszą być w nich zawarte składniki o działaniu zarówno nawilżającym oraz natłuszczającym, jak również ochronnym.

 

Bardzo dobry środek do pielęgnacji cery suchej powinien ochraniać ją przed negatywnym wpływem promieni słonecznych, oznacza to, że musi mieć w sobie wysokie filtry przeciwsłoneczne. Wbrew pozorom taką ochronę powinno się zagwarantować swojej skórze nie tylko i wyłącznie w trakcie letniej wycieczki, bo pomimo tego, iż latem oraz wiosną to słońce rzeczywiście najbardziej nam dokucza i działa najsilniej, to jednak nie możemy stwierdzić, iż jakimś cudem zimą czy jesienią przestaje ono oddziaływać na naszą skórę. Nawet jeśli nie czujemy tego na co dzieńpowinniśmy mieć tego świadomość. Nadmierne opalanie naszej skóry szkodzi jej. W szczególności właścicielki a także posiadacze suchej cery muszą każdego dnia stosować produkty z wysokim filtrem, jakie gwarantują im prawidłową ochronę przed promieniami słonecznymi. Kosmetyki naturalne dla facetów coraz częściej są wzbogacane tego typu związkami, bo faceci również martwią się wszakże swoim wyglądem a także próbują cały czas o niego dbać. Wszystkie kosmetyki przeznaczone do suchej skóry powinny także chronić tę skórę przed różnymi innymi czynnikami, nie tylko i wyłacznie tymi atmosferycznymi oraz nie tylko tymi związanymi z działaniem słońca.

 

Na bardzo wysuszoną skórę źle wpłyną również te substancje, które na co dzień występują w środowisku oraz w powietrzu. Równie złym, a nawet nieco gorszym wpływem na cerę wykazują się tzw. wolne rodniki. Trzeba się przed nimi rozsądnie chronić i ograniczać ich dostęp do ciała, w czym bardzo pomagają kosmetyki naturalne , które są wyposażone w związki antyoksydacyjne, tj. witamina E bądź witamina A i witamina C czy też selen bądź cynk.

 

Zimą należy także poza tym delikatnie natłuszczać cerę, ażeby tak jeszcze bardziej ją chronić. Dzięki temu nie będzie ona tak wrażliwa na niszczące oddziaływanie silnego wiatru czy mrozu.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *