Peptydy to proteiny posiadające różne aminokwasy w swoim ciągu chemicznym.

Peptydy zyskują jeszcze wyższą popularność. Stosują je najczęściej kobiety aktywne sportowo (uprawiające sport). Stają się też składnikiem dużej liczby środków, np. kremów jak również kosmetyków używanych najczęściej w zabiegach estetycznych. Peptydy to białka zawierające różne aminokwasy w własnym łańcuchu chemicznym. W rozróżnieniu od rodzaju sekwencji tychże aminokwasów peptydy umieją pełnić różnego rodzaju funkcje.

Jest więc sporo typów peptydów, a każdy z osobna znajdzie inne zastosowanie. Warto dobierać oryginalne peptydy, co nie musi oznaczać iż będą toż tanie peptydy.

Lista korzyści zdrowotnych, jakie przynosi używanie peptydów:

1. opóźniają przebieg starzenia się skóry, ponieważ stymulują jej komórki do produkcji kolagenu; u osób po 35 wieku życia ilość kolagenu staje się mniejsza – z wiekiem nie tylko nie jest produkowany nowy kolagen, lecz także degradacji ulegają włókna uprzednio istniejącego kolagenu; przez co peptydy:

* zmniejszają obecność niedoskonałości;

* ujędrniają cerę, regenerują ją i zwiększają poziom jej nawodnienia i natłuszczenia;

*chronią przed negatywnym oddziaływaniem promieni słońca;

2. poprawiają wzrost włosów, dzięki czemu są gęstsze; polepszają również ich kondycję oraz je umacniają – włosy są mniej łamliwe;

3. sprzyjająco wpływają na kondycję paznokci – redukują ich podatność na łamliwość i ograniczają rozdwajanie się;

4. umacniają mięśnie;

5. pobudzają spalanie nadmiernego tłuszczu;

6. naprawiają tkanki;

7. zmniejszają poziom stanów zapalnych.

Przy selekcji peptydów należy kierować się zwłaszcza ich rodzajem i przeznaczeniem – poszczególne białka będą właściwe przy bardzo różnorodnych problemach.

Więcej: tanie peptydy

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *