Notariusz – prawnik , który tworzy akty prawne.

Notariusz – to inaczej prawnik tworzący akty prawne. Oferuje w pewnym sensie pomoc prawną. Człowiek , który pełni tę funkcję często znany jest jako rejent, czasami jako sędzia. Wynika to z historii tej funkcji. Osoba ta jest upoważniona do swoich zadań przez Ministra Sprawiedliwości, ponieważ jest osobą zaufania publicznego. Pracę notariusza reguluje ustawa ,prawo o notariacie”. Notariusz pod żadnym pozorem nie może wykonywać aktów notarialnych , które dotyczą między innymi jego bliskich, gdyż grozi za to utrata możliwości wykonywania swojego zawodu a ponadto kara pozbawienia wolności.

 

Notariusz dokonuje bardzo wielu czynności, sporządzając akty notarialne, przygotowuje dokumenty, różnego rodzaju poświadczenia, składa wpisy do ksiąg wieczystych, spisuje protokoły. Która kancelaria notarialna, którą najlepiej wybrać? Zielona Góra to miasto w którym odnaleźć możemy wiele osób, które specjalizują się w sprawach notarialnych, kogo więc należy wybrać? Najlepiej przy wyborze kierować się dziedziną, w jakiej świetnie odnajduje się konkretny notariusz. Dane na ten zagadnienie zasięgnąć możemy wpisując nazwisko danego prawnika w wyszukiwarce internetowej, posiłkując się doświadczeniem bliskich znajomych, bądź kontaktując się telefonicznie z kancelarią do notariusz zielona góra.

 

Ważne, by notariusz miał wieloletnią praktykę w sprawach zbliżonych do naszej przykładowo o ile dana kancelaria bardzo dobrze zatroszczyła się o naszych przyjaciół, sporządzając akt notarialny ich domów i mieszkań, będziemy mogli być spokojny o nasze sprawy. Dobrymi wyborami kancelarii wydają się większe kancelarie, posiadające więcej notariuszy, którzy często są specjalistami w sprawach jednego typu, wykonując polecone im zadania na 100%. Zdarza się, że większe kancelarie, mające lepszą renomę, nie wiążą się z wyższą ceną.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *