Krosna blejtramy

W momencie gdy byłem mały, w każdym momencie chętnie malowałem. Wówczas jednak nie wiedziałem, że są krosna blejtramy, czyli krosna blejtramy. O tym, że mogę rysować, używając gruntowane podobrazia malarskie, ogólnie rzecz ujmując nie było wtedy dyskusji. Zasmarowywałem więc moją “radosną twórczością” marginesy książek oraz, o zgrozo, ścianę przy moim łóżku.

 

Do teraz pamiętam, jaką awanturę zrobiła mi za moje “freski” matka… Kiedy dorosłem, zaniedbałem malowanie i zupełnie skupiłem się na dorosłym życiu oraz pracy. Jedynym hobby zostały wspólne gry komputerowe z synem. Syn jednak dorósł, a ja któregoś dnia znalazłem na poddaszu moje stare rysunki. Byłem zaskoczony, że kilka lat temu tak namiętnie rysowałem, a obecnie tylko ślęczę godzinami nad rachunkami. Owego dnia długo oglądałem moje dziecinne dzieła. Któregoś razu przeglądałem media społecznościowe i trafiłem na lekcje rysowania krok po kroku. Obejrzałem 1 etap a także…mnie wciągnęło. Najpierw spróbowałem szkiców. Wychodziły mi całkiem zgrabne martwe natury a także pejzaże.

 

Rozpocząłem myśleć o malowaniu akwarelami. Zaskoczyło mnie, jak bez trudu w chwili obecnej zdobyć akwarele, media, zagruntowane płótna a także… malować. Złożyłem zamówienie w internecie w specjalistycznym sklepie dla artystów oraz początkowo kopiowałem skończone obrazy. Nie byłem usatysfakcjonowany, choć małżonka i przyjaciele byli zachwyceni. Cały czas czułem, że mam braki. Zapisałem się zatem na wykład malarski oraz dowiedziałem, gdzie popełniam błędy. Właśnie mój dziecięcy bakcyl stało się pasją!

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *