Kreują swego typu fundament sztukaterii elewacyjnej

Wykończenie mieszkania, to ważny a także decydujący przebieg wykończenia swego domu. Zatroszczenie się o stronę zewnętrzną mieszkania zapewnia elegancję elewacji a także trwałość struktury. Co to jest zdobienie elewacji? Które fragmenty do zdobienia są wykorzystywane?
Dekorowanie elewacji to cieszący się popularnością zabieg ozdobny. Dzięki dopełniających fragmentów możliwe jest również zatroszczenie się o trwałość i odporność ścianki. Do tego używane są coraz nowsze techniki i metody, a rezultaty są jeszcze lepsze.
Jedną z form zdobienia elewacji są elewacyjne bonie. Są to części montowane po zewnętrznej stronie mieszkania, na jego narożnikach. Stanowią swego typu bazę sztukaterii elewacyjnej a także dodają mnóstwo szyku elewacji. W trakcie procesu boniowania używa się kilka rodzajów technik. Jedną z nich jest rozmieszczanie przyległe boni o rozmaitych rozmiarach na przemian. Następnym sposobem jest przyległe nakładanie boni jednakowych rozmiarach. Inną metodą jest układanie boni w stałych odstępach i rozmieszczanie ich w środkowej części elewacji.
Kolejnym fragmentem upiększającym, używanym w trakcie kończenia budynku są gzymsy. Są to części o różnorodnych kształtach, które najczęściej mocowane są na ramy okienne lub umieszczane pod parapetami. Ich zadaniem jest rola ozdobna a także ochronna przed spływającą wodą. Gzymsy zazwyczaj wykonywane są z nieciężkiego, styropianowego materiału, który jest prosty i prędki w montażu.

Czytaj dalej: zdobienia elewacji

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *