Każda wyprawa w tereny górskie powinna być porządnie przygotowana.

Każda nasza wyprawa w tereny górskie musi być dokładnie przygotowana a także gruntownie przemyślana. Tyczy się to zarówno wycieczki w gronie rodzinnym w niskie oraz łatwo dostępne szczyty, jak również poważniejszych eskapad w Tatry czy Alpy. Należy nie tylko skrupulatnie zaplanować trasę oraz jej poszczególne etapy, ale także zadbać o stosowny ekwipunek a także wyposażenie dla każdego uczestnika. Najistotniejsze są z pewnością fachowo wybrane plecaki.

 

Muszą być one zrobione z najlepszej jakości, wytrzymałego materiału, lekkie i pojemne. Jeżeli mamy zamiar nocować u stóp gór i każdego dnia odbywać jedną wycieczkę, potrafią być one nieco mniejsze niż w wypadku kilkudniowej trasy , która obejmuje nocowanie w schroniskach lub pod namiotem, jaki wszak też trzeba dźwigać na własnych ramionach. Kolejnym niezbędnym składnikiem naszego wyposażenia są właściwie dopasowane i wygodne podczas chodzenia buty najlepiej by nie były świeżo kupione, ale wypróbowane przez nas wcześniej na dłuższych spacerach.

 

W ten sposób unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek na trasie. Nie możemy też zapominać o porządnej odzieży przeciwdeszczowej. Dodatkowo trzeba zabrać ze sobą kilka zmian odzieży, podstawowe kosmetyki, prowiant i wodę na drogę oraz apteczkę. Przyda się też dokładna mapa, telefon z aparatem fotograficznym oraz krem z filtrem przeciwsłonecznym. Bardzo dobrze przemyślana wycieczka w góry pozwoli zapewnić pełne jej bezpieczeństwo, zaś podróżowanie będzie wielką frajdą.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *