Istotne jest aby rury przewodzące posiadały przemysłowe izolacje wykonane z wełny sztucznej. 4. Termiczne izolacje powinny być używane w budownictwie prywatnym

Izolacje do rur są szeroko używane w budownictwie i ogrzewaniu. Dzieje się tak z dwóch zasadniczych względów. Po pierwsze izolacje chronią transportowaną przez układ grzewczy parę wodną i ciepłą wodę przed stratą energii. Po drugie ich dodatkowym zadaniem jest izolacja od zmiennych warunków występujących w otoczeniu rur szczególnie, jeżeli te rury położone zostały na przestrzeni otwartej oraz narażone są na zmieniające się warunki atmosferyczne.

 

Ten ostatni problem pojawia się wtedy, kiedy niezbędne jest przetransportowanie ciepła wyprodukowanego przez ciepłownię albo elektrownię. Zmagazynowana energia dostarczana jest poprzez system rurociągów do budynków w okolicy. Podczas transportu może być narażona na bardzo duże straty. Istotne jest więc, żeby rury te miały na całej długości izolacje termiczne rur wykonane z wełny sztucznej, czyli włókna szklanego albo mineralnego. Dzięki posiadanym cechom są one odporne na wysokie temperatury a ponadto umożliwiają niezwykle efektywną izolację od ziemi.

 

Termiczne izolacje powinny być używane też w budownictwie prywatnym. Funkcjonowanie systemu grzewczego w naszym domu, bez względu na to czy jest on oparty na pracy kotła gazowego albo kotła węglowego, czy systemu korzystającego z usług ciepłowni miejskiej pod żadnym pozorem nie może prowadzić do strat oraz marnowania ciepła. Dobra izolacja, która polega na pokryciu w miarę możliwości wszystkich fragmentów rur transportujących wodę wykonywana jest bardzo często z pianki polietylenowej najwyższej klasy.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *