Interesującym miastem na Śląsku jest Bytom.

Zbliża się gorący okres letnich wakacji, dni są coraz dłuższe a także cieplejsze. A co się z tym wiąże coraz więcej czasu wolnego. Większość ludzi stara się planować swójdługo wyczekiwany urlop a także zastanawia się, gdzie jest możliwość pojechać oraz coś zwiedzić. Niektórzy z nas wybierają najczęstszy środek transportu, tzn własny samochód, a inni samolot lub autokar. Każda forma transportu posiada pewne wady a także zalety zaczynając od cen paliwa, a kończąc na opłatach za bilety.

 

Zazwyczaj wybieramy popularne kierunki letnich wakacji, takie jak Grecja, Hiszpania, Chorwacja a także Włochy. Piękne plaże, intrygująca kultura a także zabytki, ciepli ludzie czy piękna pogodapogoda. Jednak nie każdy z nas lubi podróżować daleko od domu. Niektórzy preferują wakacje nad Bałtykiem, nad pobliskimi jeziorami czy też w górach. Możliwe, że koszty wakacji od razu spadają w dół, ale nie zawsze jest to związane z niższym standardem. Częściej zdarza się nawet na odwrót. Musimy tylko dokładnie poszukać!

 

Jeśli lubimy podróżować po Polsce to ciekawym kierunkiem wycieczki będzie Śląsk. Najpopularniejszym miastem w województwie śląskim, są na pewno Katowice. Bardzo łatwo tutaj dolecieć samolotem albo dojechać samochodem, ale funkcjonuje również wynajem busów Śląsk. Znakiem Katowic jest spodek, najbardziej rozpoznawalny obiekt w województwie śląskim, jeśli nie w całej Polsce. Otwarcie konstrukcji było w tysiąc dziewięćset siedemdziesiątym pierwszym roku. Od tego roku, rok w rok gości miliony osób. Przeprowadzane są wszelakiego rodzaju eventy e-sportowe, sportowe, koncerty czy spotkania biznesowe.

 

Warto dodać, że to właśnie w katowickim spodku miały miejsce koncerty takich osób jak: Deep Purple, Pearl Jam, Jean Michael Jarre, Green Day, Procol Harum, Mike Oldfield. A w dwa tysiące siedemnastym roku w Spodku miała miejsce największa e-sportowa impreza Intel Extreme Masters(IEM), osiągając rekordową frekwencję stu siedemdziesięciu trzech tysięcy widzów. Jeżeli jesteśmy już w Katowicach to trudno nie wspomnieć o rynku. Jest to 1 z głównych placów Śródmieścia. Wszystkie zabudowania przy rynku powstawały od połowy XIX wieku. W latach PRL część zabytkowych kamienic wyburzono, aby zbudować na ich miejscu innowacyjne obiekty usługowe. Na dzień dzisiejszy również znajdziemy tutaj mnóstwo ławek, ażeby usiąść i zrelaksować się jak i fontannę, która robi niesamowitą atmosferę. Powinniśmy jeszcze zwrócić naszą uwagę na Katedrę Chrystusa Króla. To budowla z I połowy XX wieku. Jest to największa polska katedra, choć w początkowych planach miała mieć sporo wyższą wieżę, na co nie zgodziły się ówczesne władze. Na dzień obecny znajduje się przy ulicy Wita Stwosza.

 

Interesującym miastem jest również Bytom. To miasto leży pomiędzy Chorzowem i Tarnowskimi Górami. Co interesujące Bytom, posiada 2 rynki, a nie jak to zwykle bywa w miastach tylko 1. To najstarsza atrakcja turystyczna. W tym mieście jest też Park Miejski, która zachwyca odwiedzających swoim ślicznym krajobrazem. Park Miejski został założony na samym początku XIV wieku, a dokładnie w 1840 roku. Park dzisiaj zajmuje powierzchnię 43 hektarów i jest dużą atrakcją dla wielu zwiedzających.

 

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *