Dzięki pracy doświadczonych kamieniarzy w zakładzie powstają elementy budowlane.

Praca to aktywność, która ma na celu wykonanie jakiegoś dobra. Wykonywaną przez ludzi pracę dzieli się na pracę fizyczną i pracę umysłową. Praca fizyczna opiera się na wykorzystaniu swoich mięśni do wykonania pewnej rzeczy.
Najczęściej to ciężka lub bardzo ciężka praca, jak np wówczas, kiedy miejscem naszego zatrudnienia jest warsztat kamieniarski. Branża kamieniarska jest rzemiosłem , które polega na na pozyskiwaniu kamienia, jako materiału i jego późniejszej obróbce. Surowiec taki po obróbce zostanie wykorzystany do stworzenia różnorakich sprzętów zarówno o charakterze użytkowym jak i ozdobnym. Robota w kamieniołomach z pewnością należy do najcięższych prac. Z tego powodu przyszły kamieniarz powinien charakteryzować się bardzo dobrym zdrowiem i dobrą kondycją fizyczną, jak również musi posiadać właściwe wykształcenie uzyskane w zawodówce, albo skończony zawodowy kurs.
Pretendent na stanowisko kamieniarza powinien posiadać umiejętności obsługiwania maszyn a także różnych innych urządzeń, które znacznie ułatwiają pracę w tej branży. Ponieważ kamieniarze pracujący w kamieniołomach zajmują się wydobywaniem bloków skalnych za pomocą maszyn i następnie poddają takie bloki obróbce też z użyciem różnorakich urządzeń. Skalne bloki cięte są na płyty a potem polerowane w celu uzyskania połysku. Dzięki pracy kamieniarzy w zakładzie są wytwarzane różne części budowlane i tu często wykorzystywane są tzw. skały osadowe. Zakład kamieniarski produkujuje też nagrobki.

 

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *