Działanie wszywki polega na tym, iż uwalniana jest substancja, która zakłóca metabolizm alkoholu.

Uzależnienie od alkoholu jest jednym z największych problemów społecznych w naszym kraju. Niestety walka z tego rodzaju chorobą jest niezwykle ciężka i jedynie niektórym ludziom udaje się z niej wyjść. Niezłym sposobem okazuje się wszywka alkoholowa, czyli lek, jaki jest do kupienia w tabletkach działających podskórnie.

Proces leczenia uzależnienia od alkoholu musi odbywać się na kilku płaszczyznach jednocześnie, zaś wszywka jest świetną pomocą. Należy pamiętać, iż można ją stosować wyłącznie za zgodą doktora. Stosowanie wszywki bez nadzoru może stanowić ryzyko dla życia lub zdrowia pacjenta i dlatego też lek jest jedynie wydawany na receptę. Działanie opiera się na tym, iż uwalniana jest pewna substancja, która zakłóca metabolizm alkoholu oraz powoduje, że zaraz po spożyciu napojów zawierających alkohol odczuwa się nieprzyjemny dyskomfort. Dlatego wielu ludzi zwyczajnie przestaje spożywać alkohol, bo skutki są na tyle nieprzyjemne, iż nie mają ochoty już tego odczuwać. To trochę terapia szokowa, ale jednak jej skuteczność jest potwierdzona, dlatego ciągle się jej używa. Trzeba natomiast pamiętać, iż skuteczność wszywki alkoholowej uzależniona jest od innych elementów, jakie używa się w terapii.

Implant wszywkowy jest wszczepiany pod skórę, natomiast jego działanie utrzymuje się kilka miesięcy. W tym okresie substancja czynna jest uwalniana do organizmu oraz blokuje metabolizm alkoholu. To powoduje, że po wypiciu substancji procentowej w organizmie odkłada się aldehyd octowy, który nie zmienia się w kwas octowy. To dlatego chory może czuć nudności, wymioty, a nawet dziwne uczucie w sercu. Picie alkoholu z wszywką jest ryzykowne dla naszego stanu zdrowia, dlatego właśnie powinniśmy tego unikać. Pomimo to znane są sytuacje ludzi, którzy przepili wszywkę. Inne popularne symptomy to niedociśnienie, i nagłe zaczerwienienie twarzy jak i uczucie gorąca. Jeżeli objawy nie znikną samoistnie po paru godzinach to powinniśmy szybko skontaktować się z naszym lekarzem. Bardzo pomocne mogą być także zimne okłady, lecz w wyżej opisanej sytuacji nie powinniśmy czekać z nawiązaniem kontaktu z lekarzem.

Powinno się zwrócić uwagę na fakt, iż nie jest to jedyny i niezawodny sposób, lecz niekiedy może być skuteczny. Przede wszystkim jednak to 1 ze składników terapii alkoholowej. Osoba, która spożyje alkohol doświadcza szeregu wyjątkowo nieprzyjemnych symptomów, które to bardzo skutecznie odpychają ją od alkoholu. Wypracowanie niechęci do tej substancji jest kluczowym zadaniem wszywki. Wszywka alkoholowa ma formę jałowej pigułki, która jest wprowadzana pod skórę przez doktora.

Podczas tego zabiegu umieszczane jest pod skórą od 8 do 10 tabletek. Następne wszywki możemy wszczepić dopiero po 8 miesiącach. Kluczową substancją tych tabletek jest disulfiram, który jest również do kupienia w tabletkach doustnych. Te tabletki powinno się zażywać raz na dobę. Zanim odkryto disulfiram nie było skutecznych metod terapii farmakologicznej, a jedyną działającą alternatywą był opium a także barbiturany.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *