Co zrobić z starymi meblami?

Remont czterech kątów zawsze wiąże się z ogromną ilością śmieci. Wszelkie odpady budowlane w postaci gruzu, pudełek po różnych materiałach, czy również stare meble to tylko pewna część śmieci, za jakie odpowiedzialny jest właściciel lokalu mieszkalnego. Zatem tuż przed rozpoczęciem naszego remontu należy pomyśleć co trzeba z nimi zrobić.

Jak wywieźć wszelkiego typu odpady budowlane?

Prostym oraz skutecznym wyjściem jest kontener na odpadki. Firmy zajmujące się wywózką oraz utylizacją odpadów z wszelkiego typu remontów proponują specjalne kontenery na gruz, które pozostawione koło budynku służą do gromadzenia śmieci budowlanych.

Po zapełnieniu pożyczony kontener łącznie z zawartością odbierany jest przez przedsiębiorstwo wywozowe. Jest to wyśmienite rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie mają żadnych możliwości zorganizowania transportu odpadów z domu samodzielnie.

Co powinniśmy zrobić z meblami?

Oprócz odpadków budowlanych wielu ludzi przeprowadzających remont chce wyrzucić niepotrzebne meble. W tej sytuacji posiadacz posiada prawo pozostawienia odpadów na zewnątrz domu, niemniej jednak jedynie w dniu odbioru przedmiotów wielkogabarytowych przez firmę komunalną. W innym wypadku konieczna jest organizacja transportu mebli we własnym zakresie. W wypadku mebli właściciel może samodzielnie dostarczyć zalegające odpady do MPGK lub pożyczyć potrzebny kontener na zalegające meble. W takiej sytuacji dostawca specjalnego kontenera zajmie się jego wywozem.

Kary za wyrzucanie śmieci

Zarówno stare meble, jak również odpady budowlane obowiązkowo muszą być zbierane i utylizowane w określonych miejscach. Za pozostawienie śmieci w lesie, czy także na nielegalnym składowisku grozi wysoka grzywna finansowa.

Autor: https://24piaseczno.pl/20201210355247/dlaczego-warto-zamowic-kontener-na-gruz-w-trakcie-remontu

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *