Ażeby kupić interesujące nas artykuły, jesteśmy proszeni o utworzenie bezpłatnego konta na stronie sklepu w którym chcemy zrobić zakupy.

Coraz częściejrobimy zakupy przez internet. Kupujemy ciuchy czy też buty, niemniej jednak też sprzęt agd i rtv który jest znacznie tańszy aniżeli ten w sklepie stacjonarnym. By zakupić niezbędne wyroby, najczęściej proszą nas o założenie konta na stronie sklepu w którym chcemy zrobić zakupy. Niemniej jednak by to uczynić, trzeba zaakceptować obowiązujący regulamin, wyrazić zgody na przetwarzanie naszych danych osobowych lub przesyłanie ofert handlowych. To swego rodzaju zawarcie umowy z sklepem, w którym chcemy zrobić zakupy.

Porady prawne przez internet

Tu zaczynają się prawdziwe schody, bo aby starannie przestudiować wszystkie informacje potrzebowalibyśmy co najmniej kilku godzin. A wszakże takie zakupy przez internet miały być łatwe, komfortowe oraz bardzo szybkie. Jest niestety całkiem inaczej. Po minimalnym przejrzeniu, klikamy na wszystkie zgodyoraz regulaminy. Tak naprawdę, nie za bardzo mając pojęcie na co zasadniczo się zgodziliśmy. Takim sposobem będziemy mogli trafić na oszustów. Jakiś czas temu sama stała się ich ofiarą. Po założeniu konta w sklepie online, początkowy miesiąc użytkowania był darmowy, po upływie wyznaczonego terminu, miały być naliczane koszty, chyba że uprzednio całkowicie zrezygnuję z członkostwa w klubie. Tak też uczyniłam, zanim minął miesiąc zrezygnowałam z ich usług. Przeraźliwie się zdziwiłam, w momencie gdy po pewnym czasie, otrzymałam pismo z wezwaniem do pilnej zapłaty, łącznie z dużymi odsetkami za każdy dodatkowy dzień zwlekania. A następne z ponagleniem. Wpadłam na pomysł, że muszę szczegółowo omówić wzór umowy z prawnikiem. Prawnik poradził mi abym absolutnie nie opłacała tej kwoty, ponieważ jest to zwykłe wyłudzenie pieniędzy, nigdzie w regulaminie nie ma mowy o takich pieniądzach.

 

Miałam wtedy bardzo dużo strachu. Od tamtej chwili staram się bardzo dokładnie czytać regulaminy, a jeśli coś jest niejasne, zwyczajnie nie zakładam konta w tym sklepie.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *